| Key | Orange, Sweet, Sour, Cream |
|---|---|
| THC | Up to 24% |
| CBD | < 1% |
| Harvest EU Indoor | 500 – 650 gr/m2 |
| Harvest US Indoor | 1.6 – 2.1 oz/ft2 |
| Harvest EU Outdoor | 60 – 300 gr/plant |
| Harvest US Outdoor | 3 – 11 oz/plant |
| Size | XXL |
| Height | 110 – 150 cm |
| Height US | 43 – 59 inches |
| Flowering | 9 – 10 weeks |
| Room | Indoor/Outdoor |
| Gender | Feminized |
| Genes | Sativa 70%/Indica 30% |
| Genetics | Orange Sherbet Car |
| Autoflowering | Yes |
| Seed quantity | 3 seeds, 5 seeds, 10 seeds |
|---|
SKU: N/A
Categories: Automatic Cannabis Seeds, Seeds
Related Products
Cream Caramel Auto (Sweet Seeds)
24,00 € – 40,00 €Price range: 24,00 € through 40,00 €
Girl Scout Cookies Feminized Seeds by White Label
18,50 € – 55,00 €Price range: 18,50 € through 55,00 €
- Feminized strain
- Sativa / indica hybrid
- Average flowering period
- Average height gain
- Heavy yield
- Temperate / continental
Out of stock
Tropicana Cookies Auto (Fast Buds)
36,00 € – 99,00 €Price range: 36,00 € through 99,00 €
- Strong fragrance, even stronger kick. 27% THC that blows the taste buds away.
- The perfect strain for all day wear. Ideal choice for dealing with daily stress.
- Top quality buds. Beautiful dark purple buds scented with fresh citrus.
- Huge odds. Up to 500gr/m2 in just 56 days.
- Ideal for hashish producers. Perfect strain loaded with hair.
Big Devil #2 Car (Sweet seeds)
25,00 €


Indica: 83% / Sativa: 13.9% / Ruderalis: 3.1%THC: 19% CBD: 1.6%
Indoor Production: 350-500 g / m 2
Outdoor Production: 35-100 g/plant
Harvest Indoor / Outdoor: 8 weeks from germination
Height: 40-90 cm
1º Awards – Auto del Año – Soft Secrets – High Life Cup – 2014
Apricot Auto (Fast Buds)
36,00 € – 99,00 €Price range: 36,00 € through 99,00 €
- Up to 26% THC! A strong Indica variety that will relax you and send you to sleep.
- A one of a kind strain. Innovative autoflower genetics for the most demanding.
- Perfect taste in every sip. Terpenes with sour apricot jam flavor that will “hypnotize” your taste buds.
- Fantastic harvests. Up to 550g/m2 in 9 -10 weeks!
- Perfect choice for concentrates. Large quantities of delicious resin, ideal for delicious concentrates.
Tangie Auto (Fast Buds)
30,00 € – 80,00 €Price range: 30,00 € through 80,00 €
- An impressive Sativa seedling. It grows up to 130cm in height. Estimated production yield of 500gr/m2 in just 70 days!
- Delicious terpenes. Tastes sweet lemon and sour orange, yummy yummy!
- Full functionality. The perfect euphoric lift that does not hinder the performance of activities, as it does not make a loud “head”.
- Classically fruity. Excellent auto representative of the classic Cali variety.
- Suitable for everyone. An extremely versatile autoflowering strain of cannabis.
DOS SI DOS AUTO (Barney’s Farm)
35,00 € – 105,00 €Price range: 35,00 € through 105,00 €
Out of stock
Gorilla Zkittlez Car (Barney’s Farm)
35,00 € – 105,00 €Price range: 35,00 € through 105,00 €
Purple Lemonade FF (Fast Buds)
36,00 € – 99,00 €Price range: 36,00 € through 99,00 €
- Thirst quencher. Equally delicious with a frozen lemonade on a hot summer day.
- The gentle giant. Up to 550 g/m2 with beautiful pink-purple buds.
- Rejuvenation for mind and body. The ideal variety for the whole day with a perfectly balanced effect.
- Sweet and sour terpenes. Lemon flavours that excite the taste buds.
- Correct “purple”. The perfect choice for purple hashish and extracts
Gorilla Glue Car (Barney’s Farm)
32,00 € – 94,00 €Price range: 32,00 € through 94,00 €
Orange Sherbet FF (Fast Buds)
36,00 € – 99,00 €Price range: 36,00 € through 99,00 €
- Freshness in every sip. Citrus terpenes rejuvenate the mind and body.
- Intense fragrance, even more intense effect. 26% THC that will blow your taste buds away.
- The best of both worlds. Perfectly balanced effect, the ideal variety for the whole day.
- Excellent durability. Top harvests with minimal care!
- Citrus dry terpenes. Rich orange terpenes for delicious hash and delicious extracts.





